| Parameter | Details | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MOQ | 1 Carton | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Remote Distance | 80 Meters | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Controller Battery | 4*AA, Not included | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Control Channels | 4 channels | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Controller Mode | MODE1, MODE2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller, Camera, USB Cable, Other | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Material | Plastic | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Aerial Photography | Yes | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Features | App-Controlled, Auto Return, Wi-Fi, Headless mode, Barometric altimetry, 360 ?? roll, Forward and backward, turn left and right, Real time image transmission, Emergency stop and fine adjustment | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Place of Origin | Guangdong, China | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Brand Name | GaryToy | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Model Number | SM479415 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| State of Assembly | Ready-to-Go | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Power Source | Electric | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Remote Control | Yes | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Age Range | Over 14 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Video Capture Resolution | 480P SD | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Item | Dual Mode Deformable Motorcycle Quadcopter(WIFI Camera Version) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Certificate | 10P; ASTM; BIS; CA65; EN62115; EN71; FCC; HR4040 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Function | Deformable body, land air dual mode | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Product size | 20x7x20 CM | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Flight time | 6-8 minutes | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Charging time | About 40 minutes | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Battery(Drone) | Lithium battery 3.7V 550mAh | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Battery(RC) | 4*AA, Not included | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| OEM & ODM Service | Yes | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sample | Available | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Packaging Details | 1 set/Window Box, 24 sets/ carton | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Port | Shantou, Shenzhen or others | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Attribute | Value |
|---|---|
| Remote Distance | 80 Meters |
| Controller Battery | 4*AA, Not included |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller, Camera, USB Cable, Other |
| Material | Plastic |
| Aerial Photography | Yes |
| Features | App-Controlled, Auto Return, Wi-Fi, Headless mode, Barometric altimetry, 360 ?? roll, Forward and backward, turn left and right, Real time image transmission, Emergency stop and fine adjustment |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | GaryToy |
| Model Number | SM479415 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Age Range | Over 14 |
| Video Capture Resolution | 480P SD |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Item | Dual Mode Deformable Motorcycle Quadcopter(WIFI Camera Version) |
| Certificate | 10P; ASTM; BIS; CA65; EN62115; EN71; FCC; HR4040 |
| Function | Deformable body, land air dual mode |
| Product size | 20x7x20 CM |
| Flight time | 6-8 minutes |
| Charging time | About 40 minutes |
| Battery(Drone) | Lithium battery 3.7V 550mAh |
| Battery(RC) | 4*AA, Not included |
| MOQ | 1 Carton |
| OEM & ODM Service | Yes |
| Sample | Available |
| Packaging Details | 1 set/Window Box, 24 sets/ carton |
| Port | Shantou, Shenzhen or others |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 47X17X38 cm |
| Single gross weight | 1.000 kg |
| Supply Ability | 10000 Carton/Cartons per Week rc drone |
“`
Products Description
|
Item NO.
|
SM479415
|
Product Size:
|
20x7x20 CM
|
|
Item Name:
|
Dual Mode Motorcycle Drone
|
Packing Size:
|
37x7x28 CM
|
|
Color:
|
Green,blue
|
Carton Size:
|
75.5x44x58 CM
|
|
Material:
|
ABS
|
Packing:
|
Window Box
|
|
20ft FCL:
|
3480 pcs (145 cartons)
|
Quantity/Carton:
|
24 Sets
|
|
40ft?FCL:
|
7200 pcs (300?cartons)
|
MOQ:
|
2 Cartoons
|
|
40ft hq FCL:
|
8448?pcs (352 cartons)
|
Gross/net weight /Carton:
|
16/14.2 KGS
|
Scroll To Top
Login
访问您的订单、愿望清单和推荐。
Samtoy 2 in1 Gestures Hand Induction Aircraft Folding Convert RC Toys Deformation Motorcycle Drone Toys for Kids with Camera
$26.23
Add to cart

























Reviews
There are no reviews yet.