| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | GUITAR |
| Style | Cartoon Toy, Educational Toy, MODEL TOY, Musical Toy |
| Material | Plastic |
| Toy Musical Instrument Type | Waist Bell |
| Features | Educational |
| Quantity | 0 |
| Age Range | 2 to 4 Years, 5 to 7 years, 8 to 13 Years, 14 Years & up |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Guitar Playing Method | Key Type |
| Knock Piano Scale | 5 Scales |
| Toy Keyboard Type | Children Learning & Exercising Type |
| Gender | Unisex |
| Brand Name | GaryToy |
| Model Number | SM401134 |
| Item name | Small Guitar |
| Packing | Window Box, can customize the packing |
| Product size | 8.7 x 2.9 x 25.2 CM |
| Packing size | 9.8 x 3.7 x 25.5 CM |
| Carton size | 65 x 28.5 x 89 CM |
| Quantity/Carton | 192 Boxes, can change the quantity per carton |
| Volume/Carton | 0.1649 CBM |
| Gross/net weight /Carton | 15.7/14.5 KGS |
| Color | As photo, 3 color mixed |
| Contract manufacturing | OEM Service, Design Service, Buyer Label Service, etc. |
| Packaging Details | 1 set/window Box, 192 boxes/ Carton, can change the quantity per carton |
| Port | Shenzhen or Shantou or other |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 20X15X35 cm |
| Single gross weight | 1.000 kg |
| Supply Ability | 24000 Box/Boxes per Week Small Guitar |
| MOQ | 1 Carton |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | GUITAR |
| Style | Cartoon Toy, Educational Toy, MODEL TOY, Musical Toy |
| Material | Plastic |
| Toy Musical Instrument Type | Waist Bell |
| Features | Educational |
| Quantity | 0 |
| Age Range | 2 to 4 Years, 5 to 7 years, 8 to 13 Years, 14 Years & up |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Guitar Playing Method | Key Type |
| Knock Piano Scale | 5 Scales |
| Toy Keyboard Type | Children Learning & Exercising Type |
| Gender | Unisex |
| Brand Name | GaryToy |
| Model Number | SM401134 |
| Item name | Small Guitar |
| Packing | Window Box, and can customize the packing |
| Product size | 8.7 x 2.9 x 25.2 CM |
| Packing size | 9.8 x 3.7 x 25.5 CM |
| Carton size | 65 x 28.5 x 89 CM |
| Quantity/Carton | 192 Boxes, and can change the quantity per carton |
| Volume/Carton | 0.1649 CBM |
| Gross/net weight /Carton | 15.7/14.5 KGS |
| Color | As photo, 3 color mixed |
| Contract manufacturing | OEM Service, Design Service, Buyer Label Service, etc. |
| Packaging Details | 1 set/window Box, 192 boxes/ Carton, can change the quantity per carton |
| Port | Shenzhen or Shantou or other |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 20X15X35 cm |
| Single gross weight | 1.000 kg |
| Supply Ability | 24000 Box/Boxes per Week Small Guitar |
| MOQ | 1 Carton |
“`
|
Item No.
|
SM401134
|
|
Item name
|
Toy Musical Instrument Kids Plastic Simulated Mini Small Guitar?
|
|
Category
|
Small Guitar?
|
|
Packing
|
Window Box, and can customize the packing
|
|
Product size
|
8.7 x 2.9 x 25.2 CM
|
|
Packing size
|
9.8 x 3.7 x 25.5 CM
|
|
Carton size
|
65 x 28.5 x 89 CM
|
|
Quantity/Carton
|
192 Boxes, and can change the quantity per carton
|
|
Volume/Carton
|
0.1649 CBM
|
|
Gross/net weight /Carton
|
17.5/14.5 KGS
|
|
Material
|
Plastic, and can change the material
|
|
Color
|
As photo, 3 color mixed, and can change the color
|
Packaging & shipping
Packaging: 1 piece/ window box
20ft FCL: 32448 pcs(169 cartons)
40ft FCL: 67392 pcs(351 cartons)
40ft hq FCL: 79104 pcs(412 cartons)
Or permit us to consolidate with other items or with other orders.
Shipping: By sea, by air, by express.?
About product
1. Sample is available.
2. We can provide the certificates of EN71, EN60825, EN62115, ASTM, HR4040, 7P.
3. Customer’s designs and logos are welcome.
4. OEM (ODM) production based on customer’s request is available.
5. We can accept mixed orders.
6. Please feel free to contact us, if you have any questions.?
What?type of customer?are you??
1.Gift merchant:?
We can offer all kind of OEM/ODM/OBM service, we have?served many well-known companies.
2.Wholesaler / Importer:?
We have more than 1,000,000 kinds of toys, which have various styles and types.
We can provide display hall for you to?select samples.
You can enter our?wholesale advertising link to view our all?types of toys:?Wholesale Toy
3.Supermarket / Store:?
We can?provide?many kinds of certificates, such as EN71, 62115, EMC, R&TTE, Phthalate,Cadmium, ROHS, ASTM, CPSIA, FCC, etc.??
4.Amazon / e-commerce:?
We?update new?and hot sale toys every day.
We can?help you to reduce the size and weight of packing as your requirement.
Small order is ok.
Login
访问您的订单、愿望清单和推荐。

































