| Attribute | Details |
|---|---|
| Material | Alloy |
| Type | Car |
| Battery | Alkaline AAA |
| Age Range | 2 to 4 Years, 5 to 7 years, 8 to 13 Years, 14 Years & up |
| Scale | 1:5 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Style | Slot Toy |
| Voltage | 220V |
| Gender | Unisex |
| Brand Name | GaryToy |
| Model Number | SM380022 |
| Item | Car Parking Garage Toy |
| Certificate | EN71/10P/CD/ASTM/HR4040/PAHS/BIS/Brazilian |
| Feature | With 1 car, 1 helicopter, 1 map |
| Packing | Window Box, can customize the packing |
| Packing size | 24 x 14.3 x 22 CM |
| Quantity/Carton | 36 boxes, can change the quantity per carton |
| Carton size | 75.5 x 47.5 x 93 CM |
| MOQ | 108 boxes (each color) |
| Contract manufacturing | OEM Service, Design Service, Buyer Label Service, etc. |
| Product name | Storage Box Two Storied Alloy Car Parking Garage Toy |
| Packaging Details | 1 set/ Window Box, 36 Boxes/ Carton, can change the quantity per carton |
| Port | Shenzhen or Shantou or others |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 24X14.5X22 cm |
| Single gross weight | 0.850 kg |
| Supply Ability | 10000 Box/Boxes per Week (Car Parking Garage Toy) |
|
Item No.
|
?SM380023
|
|
Item name
|
Storage Box Two Storied Alloy Car Parking Garage Toy?
|
|
Category
|
Car Parking Garage Toy
|
|
Packing
|
Window box, and can customize the packing
|
|
Packing size
|
24 x 14.3 x 22 CM
|
|
Carton size
|
75.5 x 47.5 x 93 CM
|
|
Quantity/Carton
|
36 boxes, and can change the quantity per carton
|
|
Volume/Carton
|
0.3335 CBM
|
|
Gross/net weight /Carton
|
30/28 KGS
|
|
Material
|
Alloy , and can change the material
|
|
Color
|
Yellow, blue, red, green, and can change the color
|
Packaging & shipping
Packaging: 1 set/ window box
20ft FCL: 2988 boxes(83 cartons)
40ft FCL: 6228?boxes(173 cartons)
40ft hq FCL: 7308?boxes(203 cartons)
Or permit us to consolidate with other items or with other orders.
Shipping: By sea, by air, by express.?
About product
1. Sample is available.
2. We can provide the certificates of EN71, EN60825, EN62115, ASTM, HR4040, 7P.
3. Customer’s designs and logos are welcome.
4. OEM (ODM) production based on customer’s request is available.
5. We can accept mixed orders.
6. Please feel free to contact us, if you have any questions.?
What?type of customer?are you??
1.Gift merchant:?
We can offer all kind of OEM/ODM/OBM service, we have?served many well-known companies.
2.Wholesaler / Importer:?
We have more than 1,000,000 kinds of toys, which have various styles and types.
We can provide display hall for you to?select samples.
You can enter our?wholesale advertising link to view our all?types of toys:?Wholesale Toy
3.Supermarket / Store:?
We can?provide?many kinds of certificates, such as EN71, 62115, EMC, R&TTE, Phthalate,Cadmium, ROHS, ASTM, CPSIA, FCC, etc.??
4.Amazon / e-commerce:?
We?update new?and hot sale toys every day.
We can?help you to reduce the size and weight of packing as your requirement.
Small order is ok.
Login
访问您的订单、愿望清单和推荐。




































