| MOQ | 1 Carton |
| Style | Battery Operated Toy, Cartoon Toy, Educational Toy, Electronic Toy, MODEL TOY, Musical Toy |
| Material | Plastic |
| Function | Light & Sound |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Gender | Unisex |
| Age Range | 2 to 4 Years, 5 to 7 years, 8 to 13 Years |
| Scale | Other |
| Brand Name | GaryToy |
| Model Number | SM447635 |
| Item | Remote Control Programming Intelligent Robot Dog |
| Product Size/Package Size | 22×16.3×24.7 CM/30x25x33 CM |
| Certificate | 8P;ASTM;BSCI;CD;EMC;EN60825;EN62115;EN71;HR4040;PAHS;ROHS;3C;ISO |
| Remote control distance | 5 meters |
| Use time | 40 minutes |
| Charging time | 60 minutes |
| Battery(Robot) | 3.7V600mAh lithium battery |
| Battery(RC) | 2*AAA(Not included) |
| OEM & ODM Service | Yes |
| Sample | Available |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 40X35X43 cm |
| Single gross weight | 1.500 kg |
Products Description
|
Item NO.
|
SM447635
|
Product Size:
|
22×16.3×24.7 CM
|
|
Item Name:
|
Intelligent R/C Robot Dog
|
Packing Size:
|
30x25x33 CM
|
|
Color:
|
White
|
Carton Size:
|
30x25x33 CM
|
|
Material:
|
ABS
|
Packing:
|
Window Box
|
|
20ft FCL:
|
1008 pcs (168 cartons)
|
Quantity/Carton:
|
6 Sets
|
|
40ft?FCL:
|
2082 pcs (347 cartons)
|
Volume/Carton:
|
0.1670 CBM
|
|
40ft hq FCL:
|
2442 pcs (407 cartons)
|
Gross/net weight /Carton:
|
9.1/7.5 KGS
|






































Reviews
There are no reviews yet.