| Attribute | Details |
|---|---|
| Filling | PP Cotton |
| Height | 31cm-50cm |
| Age Range | 0 to 24 Months, 2 to 4 Years |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Material | plush |
| Gender | Unisex |
| Brand Name | GaryToy |
| Model Number | SM536452/SM536453 |
| Item | Plush Monkey With Sound And Light |
| Certification | 8P;ASTM;CD;CE;COC;EN62115;EN71;HR4040;PAHS;ROHS;SCCP |
| Feature | Projectable, washable |
| Battery | 3*AAA, not included |
| Product size | 24x28x52 CM |
| Packing | Window Box |
| Quantity/Carton | 24 Sets, or customized |
| Packing size | 18.3×16.5×30 CM |
| MOQ | 1 Carton |
| OEM | Yes |
| Packaging Details | 1set/Window Box, 24 boxes/carton, Samtoy Safety Materials Cartoon Star Night Light Projector Sleep Soothing Soft Plush Toys Stuffed Animal With Sound And Light |
| Port | Shantou, Shenzhen or others |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 28.3X26.5X40 cm |
| Single gross weight | 1.000 kg |
| Supply Ability | 1000 Box/Boxes per Week Plush toy |
Products Description
|
Item NO.
|
SM536452/SM536453
|
Product Size:
|
24x28x52 CM
|
|
Item Name:
|
Plush Monkey With Sound And Light
|
Packing Size:
|
18.3×16.5×30 CM
|
|
Color:
|
As the photo
|
Carton Size:
|
89x31x81 CM
|
|
Material:
|
Cotton
|
Packing:
|
Window Box
|
|
20ft FCL:
|
3000 PCS(125 Cartons)
|
Quantity/Carton:
|
24 Sets
|
|
40ft?FCL:
|
6216 PCS (259 Cartons)
|
Volume/Carton:
|
0.2240 CBM
|
|
40ft hq FCL:
|
7296 PCS (304 Cartons)
|
Gross/net weight /Carton:
|
11.5/10 KGS
|
SM536452
SM536453









































Reviews
There are no reviews yet.