| Attribute | Details |
|---|---|
| Age Range | 5 to 7 years, 8 to 13 Years, 14 Years & up |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Type | Other Outdoor Toys & Structures |
| Gender | Unisex |
| Brand Name | GaryToy |
| Model Number | SM425712 |
| Product Name | 48cm Hand Throwing Airplane(With 10 Lights) |
| Material | EPP Foam |
| Packing | OPP Bag |
| Packing size | 48x49x22 CM |
| Carton size | 70x50x70 CM |
| Quantity/Carton | 140 PCS/CTN |
| Sample | Available |
| OEM/ODM | Yes |
| MOQ | 1 Carton |
| Certificate | EN71;EN62115;EN60825;7P;8P |
| Packaging Details | 1 set/OPP Bag, 140 bags/carton, can change the quantity per carton |
| Port | Shenzhen or Shantou |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 59X58X32 cm |
| Single gross weight | 0.500 kg |
| Supply Ability | 10000 Piece/Pieces per Week |
Products Description
|
Item NO.
|
SM425712
|
Product Size:
|
48x49x22 CM
|
|
Item Name:
|
48cm Hand Throwing Airplane(With 10 Lights)
|
Packing Size:
|
0x0x0 CM
|
|
Color:
|
as the photo
|
Carton Size:
|
70x50x70 CM
|
|
Material:
|
EPP+LED
|
Packing:
|
OPP Bag
|
|
20ft FCL:
|
15960 pcs (114 cartons)
|
Quantity/Carton:
|
140 Sets
|
|
40ft?FCL:
|
33180 pcs (237 cartons)
|
Volume/Carton:
|
0.245?CBMS
|
|
40ft hq FCL:
|
38920 pcs (278 cartons)
|
Gross/net weight /Carton:
|
10.5/9.5 KGS
|
|
MOQ:
|
3 Cartons
|
Certificate??
|
EN71;EN62115;EN60825;7P;8P
|









































Reviews
There are no reviews yet.