| Attribute | Details |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Style | Mini Toy, MODEL TOY |
| Mfg Series Number | Fashion |
| Features | Educational |
| Size | 15-30cm |
| Age Range | 2 to 4 Years, 5 to 7 years, 8 to 13 Years, 14 Years & up |
| Type | Other Doll |
| Gender | Unisex |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | GaryToy |
| Model Number | SM477400 |
| Item name | Doll Walker Toy |
| Certificate | EN71/ASTM/HR4040/10P/AZO |
| Material | Iron frame |
| Packing | Poly Bag W/Header |
| Product size | 26.7*26.7*26 CM |
| Packing size | 32*32*7 CM |
| Carton size | 66*34*73 CM |
| Quantity/Carton | 24 Sets, and can change the quantity per carton |
| Contract manufacturing | OEM Service, Design Service, Buyer Label Service, etc. |
| MOQ | 1 Carton |
| Packaging Details | 1 set/ Poly Bag W/Header, 24 Sets/ Carton, can change the quantity per carton |
| Port | Shenzhen or Shantou or others |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 42X42X17 cm |
| Single gross weight | 1.000 kg |
| Supply Ability | 48000 Box/Boxes per Week |
Products Description
|
Item NO.
|
SM477378/SM477400
|
Product Size:
|
26.7*26.7*26 CM
|
|
Item Name:
|
Doll?Walker Toy
|
Packing Size:
|
32*32*7 CM
|
|
Color:
|
Orange
|
Carton Size:
|
66*34*73 CM
|
|
Material:
|
Iron/Cloth
|
Packing:
|
Poly Bag W/Header
|
|
Accessories:
|
Walker*1/doll*1
|
Certificate:
|
EN71/ASTM/HR4040/10P/AZO
|
|
20ft FCL:
|
4104 sets(171 cartons)
|
Quantity/Carton:
|
24 Sets
|
|
40ft?FCL:
|
8496 sets(354 cartons)
|
Volume/Carton:
|
0.1640 CBM
|
|
40ft hq FCL:
|
9960 sets(415 cartons)
|
Gross/net weight /Carton:
|
20/18 KGS
|




























Reviews
There are no reviews yet.