| Attribute | Value |
|---|---|
| Style | Educational Toy, Electronic Toy, Musical Toy, Soft Toy |
| Material | Cotton |
| Age Range | 0 to 24 Months, 2 to 4 Years |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Gender | Unisex |
| Brand Name | GaryToy |
| Model Number | SM411108/ SM411109 |
| Use | Home |
| Thickness | Other |
| Type | Pink/Blue Pedal Piano Fitness Blanket |
| Packing | Color Box |
| Product Size | 70x67x48 CM |
| Packing size | 51x46x11 CM |
| Carton size | 53x48x94.5 CM |
| QTY/CTN | 8 PCS |
| OEM | YES |
| Certificate | EN71.10P.CD.PAHS.EN62115.CE.ASTM.HR4040.CPC.GCC |
| Battery | 1.5V “AA”*3 (not included) |
| MOQ | 1 Carton |
| Packaging Details | 1 set/color box, 8 sets/carton, can change the quantity per carton |
| Description | Samtoy Multi Functional Newborn Infants Keyboard Fitness Musical Folding Carpet Activity Crawling Gym Baby Piano Play Mat |
| Port | Shantou, Shenzhen or others |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 61X56X21 cm |
| Single gross weight | 1.000 kg |
| Supply Ability | 500 Carton/Cartons per Week |
|
Item No.
|
SM411108/ SM411109
|
|
Packing
|
Color Box
|
|
Product size
|
70x67x48 CM
|
|
Packing size
|
51x46x11 CM
|
|
Carton size
|
53x48x94.5 CM
|
|
Quantity/Carton
|
8 PCS
|
|
Volume/Carton
|
0.2404 CBM
|
|
Gross/net weight /Carton
|
0/14.6 KGS
|
|
Material
|
PP
|
|
Color
|
Pink, Blue and orange or custom
|
|
Battery
|
3*AA(Music and Light)
|
|
MOQ
|
5 Cartons
|
|
Certificate
|
EN71.10P.CD.PAHS.EN62115.CE.ASTM.HR4040.CPC.GCC
|
Packaging & shipping
Packaging: 1 box/ Color Box
20ft FCL: 928 pcs( 116 cartons)
40ft FCL: 1928 pcs ( 241 cartons)
40ft hq FCL: 2256 pcs ( 282 cartons)
Or permit us to consolidate with other items or with other orders.
Shipping: By sea, by air, by express.
About product
1. Sample is available.
2. We can provide the certificates of EN71, EN60825, EN62115, ASTM, HR4040, 7P.
3. Customer’s designs and logos are welcome.
4. OEM (ODM) production based on customer’s request is available.
5. We can accept mixed orders.
6. Please feel free to contact us, if you have any questions.?
What?type of customer?are you??
1.Gift merchant:?
We can offer all kind of OEM/ODM/OBM service, we have?served many well-known companies.
2.Wholesaler / Importer:?
We have more than 1,000,000 kinds of toys, which have various styles and types.
We can provide display hall for you to?select samples.
You can enter our?wholesale advertising link to view our all?types of toys:?Wholesale Toy
3.Supermarket / Store:?
We can?provide?many kinds of certificates, such as EN71, 62115, EMC, R&TTE, Phthalate,Cadmium, ROHS, ASTM, CPSIA, FCC, etc.??
4.Amazon / e-commerce:?
We?update new?and hot sale toys every day.
We can?help you to reduce the size and weight of packing as your requirement.
Small order is ok.
?Why choose us???
We?can provide you the low moq, competative price,?payment guarantee,?faster?delivery time…
We have the?professional service team.
Bring you more profit.
?What is you?trade term??
EXW, FOB,CNF, CIF… is also ok.
?What is you?payment term??
Credit card, T/T, L/C, Western Union, Visa, Online bank payment,e-Checking… is also ok.
How?to guarantee your order??
For the payment, you can pay for alibaba trade assurance order.
For the toy’s quality, we have our own professional QC team, or it is ok for you to call the?third party quality inspection.?
We can check one by one to make sure the product are 100% qualified.



































