| Attribute | Value |
|---|---|
| Age Range | 0 to 24 Months, 2 to 4 Years |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Type | Other Educational Toys, Baby Educational Toy |
| Gender | Unisex |
| Brand Name | GaryToy |
| Model Number | SM420687/SM420690 |
| Item name | Baby Hammer |
| Feature | Music light, Soft rubber head, Smooth without burrs |
| Battery | 2 X 1.5V “AAA”, Included |
| Product Size | 19x12x5.5 CM |
| Package size | 15.5x7x22 CM |
| QTY/CTN | 72PCS/CTN |
| MOQ | 1 Carton |
| OEM | Yes |
| Sample | Yes |
| Packaging Details | 1 set/Window Box, 72 sets/carton, can change the quantity per carton |
| Port | Shantou, Shenzhen or others |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 25.5X17X32 cm |
| Single gross weight | 1.000 kg |
| Supply Ability | 5000 Carton/Cartons per Week |
Products Description
|
Item NO.
|
SM420687/SM420690
|
Product Size:
|
19x12x5.5 CM
|
|
Item Name:
|
Toy Hammer
|
Packing Size:
|
15.5x7x22 CM
|
|
Color:
|
Red,Blue
|
Carton Size:
|
67x35x95 CM
|
|
Material:
|
ABS
|
Packing:
|
Window box
|
|
20ft FCL:
|
9072?sets(126?cartons)
|
Quantity/Carton:
|
72 Sets
|
|
40ft?FCL:
|
18720?sets(260 cartons)
|
Volume/Carton:
|
0.223 CBM
|
|
40ft hq FCL:
|
21960 sets(305 cartons)
|
Gross/net weight /Carton:
|
18/16.3 KGS
|
SM382707
SM481630







































Reviews
There are no reviews yet.