| Attribute | Value | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Material | Plastic, Metal | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Age | 4-6Y, 7-9Y | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Wheel Number | Three | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Place of Origin | Guangdong, China | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Style | Tricycle | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Dimensions | 69x35x50 CM | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Power Source | Electric | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Brand Name | GaryToy | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Gender | Unisex | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Foldable | NO | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Seat Type | Basic | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Shock Absorber | Yes | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Baby Footrest | Yes | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Parent Control | Yes | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Storage Basket | NO | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Canopy tiers | None | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Safety Harness | None | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Stages | 3 in 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Stroller Certified | NO | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Canopy | NO | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Model Number | SM450658 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Item name | Kids Tricycle | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Product size | 69x35x50 CM | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Color | Green, pink | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Packing | Color Box, can customize the packing | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Packing size | 63.5x23x17 CM | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Carton size | 65x48x56 CM | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Quantity/Carton | 6 pcs, can change the quantity per carton | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Volume/Carton | 0.175 CBMS | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| MOQ | 1 Carton | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| OEM | Yes | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Packaging Details | 1 piece/carton, 6 pcs/carton, can change the quantity per carton | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Description | Best Gift Candy Color Ride on Car Triciclo Kids Tricycle For Children | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Port | Shenzhen or Shantou or other | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Attribute | Value |
|---|---|
| Material | Plastic, Metal |
| Age | 4-6Y, 7-9Y |
| Wheel Number | Three |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Style | Tricycle |
| Dimensions | 69x35x50 CM |
| Power Source | Electric |
| Brand Name | GaryToy |
| Gender | Unisex |
| Foldable | NO |
| Seat Type | Basic |
| Shock Absorber | Yes |
| Baby Footrest | Yes |
| Parent Control | Yes |
| Storage Basket | NO |
| Canopy tiers | None |
| Safety Harness | None |
| Stages | 3 in 1 |
| Stroller Certified | NO |
| Canopy | NO |
| Model Number | SM450658 |
| Item name | Kids Tricycle |
| Product size | 69x35x50 CM |
| Color | Green, pink |
| Packing | Color Box, can customize the packing |
| Packing size | 63.5x23x17 CM |
| Carton size | 65x48x56 CM |
| Quantity/Carton | 6 pcs, can change the quantity per carton |
| Volume/Carton | 0.175 CBMS |
| MOQ | 1 Carton |
| OEM | Yes |
| Packaging Details | 1 piece/carton, 6 pcs/carton, can change the quantity per carton |
| Best Gift Candy Color Ride on Car Triciclo Kids Tricycle For Children | |
| Port | Shenzhen or Shantou or other |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 73.5X33X27 cm |
| Single gross weight | 4.000 kg |
| Supply Ability | 10000 Piece/Pieces per Week Kids Tricycle |
“`
Products Description
|
Item NO.
|
SM450658
|
Product Size:
|
69x35x50 CM
|
|
Item Name:
|
2 In 1 Tricycle
|
Packing Size:
|
63.5x23x17 CM
|
|
Color:
|
Green+Pink
|
Carton Size:
|
65x48x56 CM
|
|
Material:
|
Plastic+Steel
|
Packing:
|
Carton
|
|
20ft FCL:
|
960 PCS (160 Cartons)
|
Quantity/Carton:
|
6 Sets
|
|
40ft?FCL:
|
1986 PCS (331 Cartons)
|
Volume/Carton:
|
0.175?CBM
|
|
40ft hq FCL:
|
2334 PCS (389 Cartons)
|
Gross/net weight /Carton:
|
23/ 20 KGS
|
Scroll To Top
Login
访问您的订单、愿望清单和推荐。
Samtoy Children 3 in 1 Training Sliding Steel Ride on Bike 3 Wheels Tricycle Kid Balance Bike with Pedals
$14.28
Add to cart







































Reviews
There are no reviews yet.