| Attribute | Value |
| Material | Plastic |
| Type | Car |
| Battery | Alkaline AA |
| Age Range | 2 to 4 Years, 5 to 7 Years, 8 to 13 Years, 14 Years & up |
| Scale | 1:32 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Style | Slot Toy |
| Voltage | 100-240V |
| Gender | Unisex |
| Brand Name | GaryToy |
| Model Number | SM409818 |
| Item | Car Parking Garage Toy |
| Certificate | EN71/7P/ASTM/HR4040 |
| Feature | With 6 car, 1 helicopter, 1 map, 1 Packing building |
| Packing | Color Box, can customize the packing |
| Packing size | 42 x 32.5 x 17.5 CM |
| Quantity/Carton | 8 boxes, can change the quantity per carton |
| Carton size | 73 x 34 x 86.5 CM |
| MOQ | 1 Carton |
| Contract Manufacturing | OEM Service, Design Service, Buyer Label Service, etc. |
| Battery | 3 x AA, not included |
| Packaging Details | 1 set/ color Box, 8 Boxes/ Carton, can change the quantity per carton |
| Description | Electric Music Light Super Auto Car Stopping Place Vehicles Packing Building Lot Toy |
| Port | Shenzhen or Shantou or others |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 50X40X30 cm |
| Single gross weight | 2.500 kg |
| Supply Ability | 10000 Box/Boxes per Week (Car Parking Garage Toy) |
|
Item No.
|
SM409818
|
|
Item name
|
Electric Music Light Super Auto Car Stopping Place Vehicles Packing Building Lot Toy
|
|
Category
|
Car Parking Garage Toy
|
|
Packing
|
Color Box, and can customize the packing
|
|
Packing size
|
42 x 32.5 x 17.5 CM
|
|
Carton size
|
73 x 34 x 86.5 CM
|
|
Quantity/Carton
|
8 boxes, and can change the quantity per carton
|
|
Volume/Carton
|
0.2147 CBM
|
|
Gross/net weight /Carton
|
18/16 KGS
|
|
Material
|
Plastic, and can change the material
|
|
Color
|
As photo, and can change the color
|
Packaging & shipping
Packaging: 1 set/ Color Box
20ft FCL: 1040 boxes(130 cartons)
40ft FCL: 2160?boxes(270 cartons)
40ft hq FCL: 2528?boxes(316 cartons)
Or permit us to consolidate with other items or with other orders.
Shipping: By sea, by air, by express.?
About product
1. Sample is available.
2. We can provide the certificates of EN71, EN60825, EN62115, ASTM, HR4040, 7P.
3. Customer’s designs and logos are welcome.
4. OEM (ODM) production based on customer’s request is available.
5. We can accept mixed orders.
6. Please feel free to contact us, if you have any questions.?
What?type of customer?are you??
1.Gift merchant:?
We can offer all kind of OEM/ODM/OBM service, we have?served many well-known companies.
2.Wholesaler / Importer:?
We have more than 1,000,000 kinds of toys, which have various styles and types.
We can provide display hall for you to?select samples.
You can enter our?wholesale advertising link to view our all?types of toys:?Wholesale Toy
3.Supermarket / Store:?
We can?provide?many kinds of certificates, such as EN71, 62115, EMC, R&TTE, Phthalate,Cadmium, ROHS, ASTM, CPSIA, FCC, etc.??
4.Amazon / e-commerce:?
We?update new?and hot sale toys every day.
We can?help you to reduce the size and weight of packing as your requirement.
Small order is ok.
?Why choose us???
We?can provide you the low moq, competative price,?payment guarantee,?faster?delivery time…
We have the?professional service team.
Bring you more profit.
?What is you?trade term??
EXW, FOB,CNF, CIF… is also ok.
?What is you?payment term??
Credit card, T/T, L/C, Western Union, Visa, Online bank payment,e-Checking… is also ok.
How?to guarantee your order??
For the payment, you can pay for alibaba trade assurance order.
For the toy’s quality, we have our own professional QC team, or it is ok for you to call the?third party quality inspection.?
We can chec



































