| Attribute | Value |
|---|---|
| Filling | Other |
| Height | 31cm-50cm |
| Age Range | 2 to 4 Years, 5 to 7 years, 8 to 13 Years, 14 Years & up |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Type | Other Toy Animal |
| Gender | Unisex |
| Brand Name | GaryToy |
| Model Number | SM593051 |
| Item name | 2.4G R/C Velociraptor Dinosaur |
| Feature | Dinosaur sound effects with illuminated eyes |
| Function | Electric |
| Color | Khaki/Blue, mixed |
| Product size | 16×3.5×14 CM |
| Packing size | 27×8.5×18 CM |
| Packing | Color Box |
| Quantity/Carton | 24 sets, and can change the quantity per carton |
| Contract manufacturing | OEM Service, Design Service, Buyer Label Service, etc. |
| MOQ | 1 Carton |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 37X18.5X28 cm |
| Single gross weight | 1.000 kg |
Products Description
|
Item NO.
|
SM593051
|
Product Size:
|
16×3.5×14 CM
|
|
Item Name:
|
2.4G R/C Velociraptor Dinosaur
|
Packing Size:
|
27×8.5×18 CM
|
|
Color:
|
khaki/Blue,mixed
|
Carton Size:
|
71.5x28x56.5 CM
|
|
Material:
|
Plastic
|
Packing:
|
Color Box
|
|
20ft FCL:
|
5928 sets(247 cartons)
|
Quantity/Carton:
|
24 Sets
|
|
40ft?FCL:
|
12288 sets(512 cartons)
|
Volume/Carton:
|
0.1131 CBM
|
|
40ft hq FCL:
|
14424 sets(601 cartons)
|
Gross/net weight /Carton:
|
14.5/13.9 KGS
|


































Reviews
There are no reviews yet.